Facebook ile Bağlan

Annenin Yedikleri Ne Zaman Süte Geçer?

Emziren anneler yediklerine içtiklerine yani beslenmesine elinden geldiğince dikkat etmeli sütünü arttıracak ve bebeğine yararı olacak besinleri tüketmeye çalışmalıdır. 

 

Annenin yedikleri ne zaman süte geçer sorusunun cevabı için ortalama olarak 12 saat içinde diyebiliriz. İnsan bünyesi her kişide farklılık gösterdiğinden 12 saatlik olan bu süre biraz daha erken ya da biraz daha geç olabilir. Katı gıdalar ile sıvı gıdaların süte geçme süreleri de farklılık gösterir yani içeceğiniz bir rezene çayı birkaç saat sonra sütünüze geçer ve bebeğiniz sütünüz sayesinde rezenedeki özellikleri alarak daha rahatlamış bir şekilde uyumaya başlayabilir. Akşam yemeğinde yediğiniz kuru fasulyenin sabah bebeğinizde gaz yaptığını gözlemleyebilirsiniz bu annenin yedikleri ne zaman süte geçer diye soran emziren anneler için örnek gösterilebilir.

 

Emzirme döneminde özellikle bebeğe gaz yapan besinleri örneğin baklagilleri tüketirken dikkat etmelisiniz. Pişirirken bir parça karbonat ekleyerek gaz yapmasını engelleyebilirsiniz veya bebeğiniz için bir süre bu gaz yapıcı besinlerden uzak durabilirsiniz. Sadece bebeğiniz için değil sizin için de gaz yapıcı gıdalar uygun değildir. Özellikle lohusalık döneminde bu gibi gıdalardan kesinlikle uzak durulması gerekir. 

 

Sadece kendiniz değil aynı anda bebeğiniz içinde besleniyor olduğunuzu unutmayın. Bu sebeple bebeğinize de vitamin olması açısından taze meyve suyu içebilirsiniz. 

 

Emzirme döneminde ilaç kullanımına dikkat!

 

Emzirme döneminde ilaç kullanmanız gerekiyorsa bu kesinlikle doktor kontrolünde olmalı. İçtiğiniz ilaç çok kısa sürede süte karışacağından bebeğiniz için sakıncalı olabilir.

 

Bu içerik için oy ver:
Bebeklerde Su Tüketimi
Maden Suyunun Anne Sütüne Etkisi

İlgili Haberler

Yorumlar

 
No comments yet
Zaten Üyemisiniz? Giriş Yapın
Guest
Cumartesi, 19 Eylül 2020

©2016 HamileAnneler

E-Bülten

Etkinlikler, Uzman Önerileri, Soru - Cevaplar, Haberler ve daha birçok şeyi kaçırmak istemiyorsan sende bize katıl!