Facebook ile Bağlan

Maden Suyunun Anne Sütüne Etkisi

 

Bazı annelerin sütü bebeğine yeterli gelirken maalesef bazı annelerin sütü bebeğinin beslenmesinde yetersiz kalır ve anne sütünü arttıran besinlere ağırlık vermek ister. 

 

Anne bebeği emzirdiği sürece doğru beslenmeli ve kesinlikle katı rejimler uygulamamalı aksi halde sütündeki verimliliği kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Öncelikle bebeğinize sütünüzün az geldiğini düşünseniz dahi emzirmeye ara vermemeli, sık sık bebeğinizi emzirmelisiniz. 

 

Maden suyu anne sütünü arttırır mı sorusunun cevabına gelince maden suyu içeriğindeki mineraller sayesinde vücuda oldukça faydalı olmakla birlikte anne sütünü de arttırır. Yediğiniz ve içtiğiniz besinlerdeki vitamin mineraller sütünüzü ve dolayısı ile bebeğinize geçer böylelikle maden suyu içen emziren anneler sütlerindeki kaliteyi de arttırmış olur.

 

Anneler sütün artması için maden suyu tükettiklerinde bebeklerinin gazlarının da daha rahat çıkarttıklarını görecekler ve bir taşla iki kuş vurmuş olacaklar. Sütün artmasını ve kaliteli olmasını sağlayan maden suyu tüketilirken aşırıya kaçılmamalı günde 1 ya da en fazla 2 şişe maden suyu içilmelidir.

 

Bu içerik için oy ver:
Annenin Yedikleri Ne Zaman Süte Geçer?
Ne zaman Hamile Kalabilirim

İlgili Haberler

Yorumlar

 
No comments yet
Zaten Üyemisiniz? Giriş Yapın
Guest
Perşembe, 28 May 2020

©2016 HamileAnneler

E-Bülten

Etkinlikler, Uzman Önerileri, Soru - Cevaplar, Haberler ve daha birçok şeyi kaçırmak istemiyorsan sende bize katıl!