Facebook ile Bağlan

Bebek

Merhaba Çaylar, Elveda Kilolar

Bu çayları düzenli bir şekilde içtiğinizde vücudunuzda yağlar parçalanacak ve kilo vermeye başlayacaksınız... Hele de bu soğuk kış günlerinde her akşam sıcak bir şeyler içmeye ihtiyaç duyarken hem lezzetli hem farklı hem de metabolizmanızı hızlandıracak çaylar denemek istemez misiniz?

1- Kokusu baş döndürür; Tarçın çayı

Tarçın çayının termojenik etkisi vardır. Vücut sıcaklığını yükseltir ve metabolizmanın harcadığı enerjiyi artırır. Bu sayede daha fazla kalori yakarsınız. Bunun dışında kan şekerini dengeleyerek iştahı bastırır ve kolesterolü dengeler. Tarçın çayını sadece çubuk tarçın kullanarak hazırlayabilir ve ya içine bir miktar bal katabilirsiniz.


2- Ödem söktürür; Maydanoz çayı

Sindirimi kolaylaştırarak ve ödemin vücuttan atılmasını sağlayarak sizi tartıda 1 adım öne geçirir. Maydanozun diğer faydası ise folat, potasyum, kalsiyum, fosfor, C ve A vitaminleri bakımından zengin olmasıdır.

3-Mide hastalıklarına birebir; Zencefil çayı

Zencefil çayının en önemli özellikleri mide sakinleştirmesi,bulantıyı alması ve sindirimi kolaylaştırmasıdır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.

 

4-Şifa niyetine; Pu-Erh çayı

Pu-Erh çayının zayıflama etkisi sabahları içildiğinde yağ hücrelerini küçültmesinden ve uzun dönemde vücuttaki yağ oranını azaltmasından kaynaklanıyor. Çayın adı pek duyulmamış olsa da aktarlardan bulabilirsiniz.

5- Yeni moda; Beyaz çay

Doktorların kilo vermek isteyenlere tavsiye ettiği beyaz çay,gıdalarla alınan yağın vücut tarafından emilmesini azaltarak depolanmasını önlüyor. Yemekler esnasında beyaz çay içebilirsiniz.

6- Bilimsel olarak kanıtlanmış; Mate çayı

Bu çayın bileşenlerinden olan mateine metabolizmayı hızlandırıyor,vücut sıcaklığını yükselterek normalden fazla kalori yakılmasını sağlıyor. Ayrıca tokluk hissini uzatarak öğünler arasında mide kazıntısını önlüyor.

7-Dolaşım sistemi yardımcısı; Kuş otu çayı

Hafif müshil etkisi bulunan kuş otu çayı,şişliği önler ve fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur. Potasyum ve magnezyum bakımından zengin olan bitki bağırsakları temizleme özelliğine sahip. Akşam üzeri 1 bardak kuş otu çayı içerek mide şişkinliği ve ödem gibi sorunları azaltabiliriz.

8-Yemeklerden önce; Yabanmersini çayı

Yabanmersini çayının en büyük özelliği kan şekerini dengeleyerek yemek masasına oturmadan önce açlığını hafifletmesi. Akşam yemeğinden önce 1 fincan yabanmersini çayı içerek yemek sırasında aşırıya kaçmadan daha az kalori ile masadan kalkabilirsiniz.

9-Bir klasik;Yeşil çay

Yeşil çayın zayıflatan çaylar arasında ilk sırada gösterilmesinin nedeni kafein ile metabolizmayı hızlandırırken içerdiği kateşinlerin vücuttaki yağ oranını azaltması.

10-Spordan önce;Biberiye çayı

Biberiye çayı, diyet yaparken ihtiyaç duyacağınız vitamin ve mineral desteğini size sağlar. Kan dolaşımını artırarak enerji verir ve konsantrasyonunuzu artırır. Bu sayede daha fazla enerji tüketebilirsiniz.

Bu içerik için oy ver:
Uzun Kış Geceleri Gelen Açlıkla Baş Etmenin Yollar...
Hamilelikte Cilt Lekeleri

İlgili Haberler

Yorumlar

 
No comments yet
Zaten Üyemisiniz? Giriş Yapın
Guest
Pazartesi, 21 Eylül 2020

©2016 HamileAnneler

E-Bülten

Etkinlikler, Uzman Önerileri, Soru - Cevaplar, Haberler ve daha birçok şeyi kaçırmak istemiyorsan sende bize katıl!