Facebook ile Bağlan

BENİMLE BERABER KİLO VERMEK İSTER MİSİNİZ?

 Malum biliyorsunuz ki ben de yeni doğum yaptım..51 kilo ile başladığım hamileliğim 67 kilo ile son buldu.36. haftanın sonu 37. haftanın başı geldi Murat bey.Doğumu yapıp eve geldiğimde 63 küsür kiloydum.Şu an 58 kiloya düştüm.Bugün 1 ay 1 günlük Murat.

 Kilo vermek için neler yapıyorsunuz diye soruyorsunuz.En önemlisi bu emzirme sürecinde kilo verirken sütü azaltmadan ve kalitesini düşürmeden kilo verebilmek.Yoksa miniklerimiz iyi gelişemez ve birer tosuna dönüşemezler..

 İlk olarak her emzirdikten sonra gelen aşırı açlık hissini başarılı bir şekilde atlatmalıyız.O an insanın gözü dönüyor ve en başta tatlılara saldırıyor.Tatlıların kalorisi oldukça yüksek ve süte herhangi bir faydası yok.O yüzden tatlılardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışalım.Tüketiyorsak da gündüz saatlerinde tüketmeye dikkat edelim.Her zaman söylediğim gibi bol su tüketelim.Sütün miktarını su artırır,kalitesini ise yediklerimiz değiştirir.

 Sabahları kahvaltınızı mümkünse krallar gibi yapın.Yumurta ve peynir olmazsa olmazınız olsun.Her gün mutlaka bir yumurta tüketin.Sütünüz için oldukça faydalı olacaktır.Ekmek yerine eşlikçi olarak domates ve salatalık tüketin.Ben 1 dilim ekmek yiyorum sabahları.Ekmeğin cinsi hiç fark etmiyor.Simit varsa da yarım simit yiyorum.Zeytinyağı benim kahvaltı soframın olmazsa olmazı.Her bir parca ekmeğimi zeytinyağına batırıp yiyorum.Böylece hem vücudumdaki eski yağların parçalanmasını sağlıyor hem de bağırsaklarımı kabız olmaktan kurtarıyorum.Reçel bal kaymak ç,ikolata gibi tatlıları kahvaltıda tüketiyorum.

 Öğle ve akşam yemeklerine mutlaka yoğurt ekliyorum.Fakat yoğurt bebekte gaz yaptığı için üzerine kimyon serpiyorum.Sebze yemeklerinden korkmayın.Çünkü kalori değerleri oldukça düşük.Pilav makarna gibi gıdaları tüketmiyorum.

 Akşamları saat 6dan sonra hiçbir şey yemiyorum.Acıktığımda sadece süt içiyorum.Soğuk süt de bebeğime gaz yaptığı için ılık süt içmeyi tercih ediyorum.Süt de anne sütünü oldukça kalitelendiren bir gıda.

 Aralarda fındık ceviz badem gibi çerezleri abartmadan tüketebilirsiniz.Kalori değerleri yüksek fakat hem sütü kalitelendiriyor hem de protin yönünden oldukça zenginler.

 Emzirme döneminde her gün yaklaşık 600-700 ml süt salgılanır.Bu çoğu kişide aşağı yukarı aynıdır.Bunun için her gün 500-700 kalori harcanır.Bu da 1 saat orta dereceli egzersize eşdeğerdir.

 Siz yine de doğumdan sonraki ilk 6-8 hafta kilo vermeye çalışmayın.Hamilelikten çıkan anne bir an önce bütün kilolarından kurtulmak ister fakat bu dönemde kilo yüzünden girdiği stres süt azalmasına sebep olabilir.O yüzden ilk aylar kilonuza takılmayın derim ben.

 Yine de az az vermeye başlamak istiyorsanız gece yemelerini kestiğiğnizde her gün tartıdaki farkı fark edeceksiniz...

Bu içerik için oy ver:
Bebeklerde Kıyafet Secimi
Hamilelikte Radyasyon

İlgili Haberler

Yorumlar

 
No comments yet
Zaten Üyemisiniz? Giriş Yapın
Guest
Pazartesi, 21 Eylül 2020

©2016 HamileAnneler

E-Bülten

Etkinlikler, Uzman Önerileri, Soru - Cevaplar, Haberler ve daha birçok şeyi kaçırmak istemiyorsan sende bize katıl!