Facebook ile Bağlan

Kontür Uygulaması ile Hayal Ettiğiniz Yüz Hatlarına Kavuşmanız Zor Değil

Kontür tekniğini kim buldu?  Evet evet gerçekten de "Kim" buldu :) Neredeyse herkesin tanıdığı magazin yıldızı Kim Kardashian bundan birkaç yıl önce instagram hesabından bir fotoğrafını paylaştı. Yüzüne make up malzemeleri ile çizdiği belirgin, keskin hatlı bir makyaj  selfiesi.. Ne yapıyor yine bu Kim derken ,yaptığının dünyada yeni bir makyaj trendi oluşturacağını nereden bilebilirdik ki? :) 

Makyaj olayını bir sanat eserine dönüştüren ünlü make up tasarımcıları,her sene değişen yeni modalarını yaratırken kontür uygulamasına da bol bol yer verdiler. Şimdilerde neredeyse makyajın temelini kontür oluşturuyor. 

Hepimizin instagramda, youtubeda, makyaj bloglarında gördüğümüz , makyaj videolarındaki o meşhur uygulama sanıldığı kadar zor değil aslında.. Yüzünüzü tanımanız ve hangi bölgeleri öne çıkarıp,hangi bölgeleri pasif

bırakacağınızı bilmeniz yeterli. Sonrasında ihtiyacınız olan sadece bir kontür paleti... 

Elmacık kemikleri belirginleştirmek, burnu ince göstermek, yüz taslağını ovalleştirmek, çeneyi daraltmak, alın bölgesini küçültmek kontür ile mümkün.

Uzun zamandır kontür işlemini uygulayıp kullandıkları ürünlerden memnun olan dostlarıma aynen devam diyorum. Memnunsanız ürünlerinize devam lakin yeni başlayan arkadaşlara önerilerimi sunmak istiyorum. 

  Yeni başlayan dostlarım."acaba yapabilir miyim? "Endişenizden kurtulun önce.. Sizin ihtiyacınız olan 3 renkli bir kontür paleti. Fazla teferruat istemeyenler için "NAKED URBAN DECAY FLUSHED " çok ideal. ipeksi bronzer, aydınlatıcı ve allığı ile harika 3 renk bir arada.. ışığı yansıtma özelliği, yoğun renk pigmentleri ile kusursuz ve sağlıklı bir görünüm veriyor. Şeftalimsi, koral tonlar içeriyor dolayısıyla her cilt rengiyle uyumlu. 14 gr ve tam boy.. gelelim fiyata.. 129.00 Tl civarı. İndirime girdiği zamanlar oluyor. Takip etmenizi öneririm. . .

Kontür işlemini deneyip sevdiniz ve biraz daha ilerletip daha profesyonel olmak istiyorsunuz. Make up malzemelerinde  kremsi ürünleri tercih ediyorsanız  LAURA MERCLER FLAWLESS CONTOURING PALETTE harika bir ürün. Yumuşacık kremsi dokusu kolay uygulama sağlıyor. Genellikle koyu buğday ve esmer tenlerde mükemmel duruyor. Fiyatı 50 $ dı birkac hafta önce seçkin mağazalarda ve internet sitesinden satışı yapılıyor. Makyajda kalite düşkünleri için ideal...

Benim favorilerimden biri de ESSENCE ! Uygun fiyatı, çoğu yerde bulunabilir olması, pratik kullanımı ile ideal.. hafif ve doğal bir görüntü oluşturuyor uygulandığında.. 15.00 tl civarı fiyatı var lakin 200 tl lik aynı işlemi gören ürünlere kafa atacak kadar da başarılı :) 

Gelecek konuda görüşmek üzere.

Sevgiyle kalın...

Bu içerik için oy ver:
İnek Sütü Protein Alerjisi
Hastane odası süsleme

İlgili Haberler

Yorumlar

 
No comments yet
Zaten Üyemisiniz? Giriş Yapın
Guest
Pazartesi, 21 Eylül 2020

©2016 HamileAnneler

E-Bülten

Etkinlikler, Uzman Önerileri, Soru - Cevaplar, Haberler ve daha birçok şeyi kaçırmak istemiyorsan sende bize katıl!