Facebook ile Bağlan

Makyajda Baking (Pişirme) Trendi!

Son zamanlarda makyajda yeni bir akım oluşmuş durumda. Baking (pişirme) tekniği... Bu makyaj tekniğinin özelliği, cildi fotoşoplanmış kadar pürüzsüz göstermesi ve uzun süre kalıcılık sağlaması... Aslında yeni bir akım sayılmaz. Yıllardır makyözlerin özel günlerde yaptığı düğün makyajının, yeni isim ve daha hafif ürünlerle sadeleştirilmiş hali.

Öncelikle neden bu tekniği öneriyorum? Benim gibi geniş gözenekleriniz varsa, yüz ürünleri kullandığınızda bu gözenekler daha da belirgin hale geliyorsa, kat kat fondöten varmış hissinden bıktıysanız, makyajınız yüzünüzde uzun süre kalsın istiyorsanız bu uygulama tam da size göre!
 

Bu makyaj tekniği için ihtiyacınız olan ürünler ise sadece iyi bir nemlendirici, fondöteniniz ve bebek pudrası! 

Yine her zamanki gibi temiz bir cilt ile başlamak gerekiyor yüz makyajına... Tıpkı ressamların sanat eserlerini oluşturmadan önce temiz bir tuvale ihtiyaç duyduğu gibi... Bu makyajda nemlendiricinize büyük görev düşüyor. Nemlendirme işleminden sonra cilde uyumlu bir fondöten tercih edin. Ben yağlı bir cilde sahip olduğum için yine su bazlı fondöten tercih ediyorum.

Geldik pişirme işlemine. :) Özellikle t bölgesine ve kontur işleminde aydınlatılması gereken yerlere bolca bebek pudrası uygulayın... Yine bu işlemde ben makyaj süngeri tercih ediyorum. Uyguladığımız bebek pudrasının en az 5 dakika yüzünüzde  kalması gerekiyor. Bu işlemi yaparken gözünüz korkabilir ama inanın sonuç mükemmel olacak! 5 dakika sonunda pudra fırçanızla dağıtın ve makyajınızı allık ve highlighter ile tamamlayın. Uzun süre bozulmayacak ve mükemmel görünecek ten makyajınızı bitirdiniz... 

Bu işlemin yıldızı bebek pudrası... Bir çok kozmetik işleminde ciddi olumlu sonuçlar alınmasını sağlayan bir ürün. Kuru şampuan, makyaj sabitleyici, terlemeyi önleyici, ruj matlaştırıcı, kirpik hacimlendirici... Hepsini bizzat denedim yine:) 

Sevgiyle kalın!

Bu içerik için oy ver:
Hamilelikte Cilt Lekeleri
Rüya Analizi mi Rüya Tabiri mi (Örnek Rüya Analizi...

İlgili Haberler

Yorumlar 1

 
Guest - aysegül on Çarşamba, 30 Kasım 2016 22:03

bebek pudrası harika yapıyormus cidden.. denedim :)

bebek pudrası harika yapıyormus cidden.. denedim :)
Zaten Üyemisiniz? Giriş Yapın
Guest
Pazartesi, 21 Eylül 2020

©2016 HamileAnneler

E-Bülten

Etkinlikler, Uzman Önerileri, Soru - Cevaplar, Haberler ve daha birçok şeyi kaçırmak istemiyorsan sende bize katıl!