Facebook ile Bağlan

Koltuk Altı Kararmasına Elveda!

Neredeyse çoğu kadının en büyük kabusudur koltuk altı kararması... Ne kadar temiz tutup dikkat etsekte gerek sürtünme gerekse traş yöntemini kullanmaktan veya hormonlara bağlı sebeplerden dolayı meydana gelir. Genellikle hamilelik döneminde hormonal değişikliğin yarattığı aşırı melanin üretimi en çok  bu dönemde bu sıkıntıyı yaşamamıza yol açar.. Durum Böyle olunca kısa giymek ve kollarımızı özgürce havaya kaldırmak bizi fazlasıyla rahatsız eder... Yazımda fazla uzatmadan, hafta sonu deneyip memnuniyetten dört köşe olduğum bir kür tarifi paylaşıcam sizinle..

Öncelikle malzemeleri vermek istiyorum.. 

*1 kapsül karbon (aktarlarda bulabilirsiniz)

*1 tatlı kaşığı bal

Bu karışımı uygulamadan önce en iyi sonucu almak için koltuk altı temizliğini mutlaka ağda ya da makina ile yapmalısınız... Daha sonra hafif bir kese ile temizlemelisiniz... Maskenin daha etkili olması için bu gerekli. Maskeyi kararan bölgeye sürdükten sonra 20 ile 30 dakika kadar bekleyin ve durulayın... Hassas bir cilde sahipseniz bu süreyi maksimum 20 dakika tutun. Ve haftada 1 kez uygulayın... Hafta içerisinde duş öncesi limon ya da patates sürüp bekleyebilirsiniz... Bu ikili beyaz kalmasına destek veriyor :)

Bu kürü uygulayıp hala memnun kalmadıysanız ve ne yaparsanız yapın beyazlatamıyorsanız o zaman bir dermatoloğa görünmenizde fayda var... Akantozis nigrikans diye bilinen hastalıktan muzdarip olabilirsiniz. Akantozis nigrikans cildin kalınlasip kararması şeklinde beliren bir hastalıktır... Detaylı bilgi uzmanlık alanım olmadığı için yanlış yönlendirmek istemiyorum... Bu durumu yaşayanlar ve öz güvenini kaybetmiş arkadaşlar... Kendinizi ihmal etmeyin... Her şeyin bir çözümü var !! Sevgiyle kalın. 

Bu içerik için oy ver:
Rüyalarla İyileşmek
Yanlış İnanışlar ve Getirdikleri (Önemli olan beb...

İlgili Haberler

Yorumlar

 
No comments yet
Zaten Üyemisiniz? Giriş Yapın
Guest
Cuma, 07 Ağustos 2020

©2016 HamileAnneler

E-Bülten

Etkinlikler, Uzman Önerileri, Soru - Cevaplar, Haberler ve daha birçok şeyi kaçırmak istemiyorsan sende bize katıl!