Facebook ile Bağlan

Blog Dünyasına Merhaba :)

Burcu ben.Evli, 28 yaşında,2 çocuk annesi,bankacılık ve sigortacılık mezunuyum.. Ne yazık ki mesleğimi icra ettirmeyip evde 2 çocuğumla meşgul olmaktayım şu sıralar  :) 3 sene önce beni mutlu eden,sevdiğim heyecanlandığım güzellik,makyaj ve cilt bakımı eğitimlerine katıldım.çeşitli sertifikalar aldım ve tanınmış bir kaç kozmetik firmasında uzmanlık yaptım.Birçok tecrübe edindim.ünlü markaların kozmetik malzemeleri hakkında fikir sahibi oldum.şu ana kadar tüm bu tecrübeleri yakın çevremle paylaştım ve olumlu yönden geri dönüşümler aldım.. ne dersiniz başlayalım mı? Blogda ki ilk konum yaz makyajı üzerine olacak doğal olarak :)Neden yaz makyajı? Çünkü makyaj hataları en fazla yaz mevsiminde yapılıyor maalesef..özellikle son günlerde öyle çok makyaj faciaları görüyorum ki,''AMAN YARABBİ'' diyorum.Fondötenin ağırlığı altında eriyip gitmiş suratlar,yanlış rimel tercihleriyle örümcek ağına dönmüş ve birbirine yapışmış kirpikler,salçalı yemek yenmiş de dudakta bulaşığı kalmış gibi öylesine sürülmüş rujlar :), kostüm makyajlarını andıran çok abartı allıklar.. Makyaj yapmak bu değil.En azından bu kadar zor değil.Makyajın amacı doğal güzelliği ortaya çıkarmak ve emin olun çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır :) Artık herkesin bildiği fakat uygulamaya üşendiği bir doğru var ki gerçek güzellik ilk olarak cilt temizliği ile başlar ve cildi sadece yıkamak tam bir temizlik olmuyor maalesef.. yıkama, tonikleme ve nemlendirme sırasıyla uygulandığında görevi tamamlamış ve pürüzsüz bebeksi cildinize bir adım daha kavuşmuş oluyorsunuz. Daha sonraki paylaşımlarım da cilt bakımı konusuna detaylı giricem ;) 

Makyaj ürünleri kullanırken en dikkat edilmesi gereken nokta cildinizi tanıyıp,doğru ürünler kullanmaktır. Bugün ten makyajına değineceğim. Ten makyajında yağlı ciltler su bazlı,kuru ciltler ise yağ bazlı ürünler kullanmalı. Eğer cilt tipinizi belirleyemiyorsanız yada emin olamıyorsanız bir uzmana cilt analizi yaptırmanızda fayda var...Yağlı ciltler kesinlikle güneş korumalı,pudralı ve de su bazlı fondötenler kullanmalı..kuru ciltler ise aynı şekilde güneş korumalı yağ bazlı, nemlendirici içerikli olmalı. Karma ciltler içinse colour adapt dediğimiz fondötenler güzel sonuç vermede oldukça başarılı... Ten makyajı doğru yapıldığında ne kadar sağlıklı ve ışıltılı göründüğünüzü tahmin bile edemezsiniz.. Benim cildim karma olduğu için Maybelline'in colour adapt fondötenini kullanıyorum.. nasıl memnunum tahmin bile edemezsiniz :) Tene yapışıp kalmıyor. 1 damlası bile sağlıklı bir görünüm vermek için yeterli geliyor. Üzerine de özellikle şakak, burun, çene, alın bölgesi yani kısaca kontürleme işleminde aydınlatılması gereken yerlere, flormar'ın terracotta pudrasını kullanıyorum. Highlighter da diyebiliriz.. Kaş altı aydınlatmada oldukça etkili. Bir örnek daha verecek olursam mat göz farlarının altına uygulandığında göze tatlı bir pırıltıda veriyor..

Bugünlük bu kadar.. size benim sloganım olmuş bir sözümle veda edeyim.''Hayatta iki tip kadın vardır.birincisi güzeller,ikincisi gülümsedikçe güzelleşenler'' o halde kendinize biraz zaman ayırın..renklendirin dudaklarınızı ve gülümseyin hayata..güzelliğinizin farkına varın.. çünkü siz özel biri tarafından, çok özel bir şekilde yaratıldınız.Çirkin olmanız mümkün değil... sevgiyle kalın...


Bu içerik için oy ver:
Kaç Aylık Hamileyim?
Fizyolojik Sarılık (Yenidoğan Sarılığı)

İlgili Haberler

Yorumlar

 
No comments yet
Zaten Üyemisiniz? Giriş Yapın
Guest
Cuma, 07 Ağustos 2020

©2016 HamileAnneler

E-Bülten

Etkinlikler, Uzman Önerileri, Soru - Cevaplar, Haberler ve daha birçok şeyi kaçırmak istemiyorsan sende bize katıl!